Spleta TV
na voljo v Google Play

10. 06. 2024

DP v balinanju gluhih: Škoda in Antonija Brumen blestita

Minulo soboto, 8. junija, je potekalo Državno prvenstvo gluhih v balinanju posamično, ki ga je organiziralo Društvo oseb z okvaro sluha Celjske regije (DOOS Celje) skupaj s Športno zvezo gluhih Slovenije in dvema sodnikoma. Pri zboru na športnem društvu balinarskega društva Buldog Trbovlje so se vsi balinarji in balinarke z žrebom razdelili v skupine. Po pozdravnem nagovoru in obrazložitvi pravil se je 21 moških tekmovalcev pomerilo na pokritem 4-steznem balinišču Buldog, 11 ženskih tekmovalk pa se je odpravilo na 1 km oddaljeno 2-stezno balinišče AMD Trbovlje. Polfinale in finale v obeh kategorijah so potekali na 4-steznem igrišču ŠD Balinarski klub Buldog Trbovlje. Vsi so igrali v dobrem vzdušju in se borili za vsako točko, vse do zadnjega meta.

V moški konkurenci je v finalu Boris Škoda (DGN Južne Primorske) premagal aktualnega državnega prvaka Andreja Filipiča (AURIS Kranj) z rezultatom 5:4, tretje mesto pa je osvojil Mirko Reichard (AURIS Kranj). Med ženskami je zmagala Antonija Brumen (DGN Ljubljana), ki je v finalu premagala Ljudmilo Veber (DOOS Celje) z rezultatom 13:0, tretje mesto pa je osvojila Milena Roblek (AURIS Kranj).