Spleta TV
na voljo v Google Play

06. 03. 2023

Državna prvaka v badmintonu sta Robert Debevec in Sabina Radovanovič

Društvo oseb z izgubo sluha Dolenjske in Bele Krajine je skupaj v sodelovanju s Športno zvezo gluhih Slovenije je minulo soboto organiziral deseto državno prvenstvo gluhih v badmintonu, ki je potekalo v športni dvorani Košenice v Novem Mestu. Sodil je licenciran sodnik z Badminton zveze Slovenije, na katerem je sodelovalo devet gluhih igralcev in štiri gluhe igralke. Tekmovanje je bilo izjemno zanimivo in polno napetosti. V finalu se je bil športni boj med Tomijem Strelom in Robertom Debevcem. Zmagal je Robert Robert s 21:19 in 21:7. Za Debevca to ni bil prvi državni naslov, saj je lani osvojil prvo mesto, medtem ko je Tomi ponovno kot lansko leto osvojil drugo mesto. Vse igralke so se borile do zadnjega atoma moči in pri tem ni nobena popuščala. Na koncu je slavila Sabina Radovanovič.