Spleta TV
na voljo v Google Play

23. 09. 2011

Neuspela revanša Slovenije proti Turkom

V boju za sedmo in osmo mesto na svetovnem prvenstvu gluhih v košarki Palermo 2011 sta se pomerili Slovenija, poražena ekipa v tekmi z Italijo, in Turčija, ki je sinoči izgubila proti Izraelu. Ta tekma je bila bolj psihološko kot prestižno pomembna za Slovenijo, da se Turkom oddolži za boleči poraz.

Prva četrtina je bila spodbudna, organizator igre Šebjan je dobro začel akcije, pod košem je prostor obvladoval center Jakofčič. Slovenija je turške igralce v napadu ovirala z obrambo 2-1-2. Turki so bili nervozni, ker so jim v njihovem napadu Slovenci odvzemali žoge. V obrambi so Slovenci dobivali zračne dvoboje, sa j so imeli 8 skokov. Proti koncu te četrtine se je poškodoval turški krilni center Kaya (št.12) in je igro zapustil. Turki so rezultat reševali z meti za tri točke. Prva četrtina se je končala z 19:18 za Slovenijo.

Druga četrtina je bila v znamenju zračnih dvobojev obrambe obeh strani. Centra Jakofčič in Rankovič