Spleta TV
na voljo v Google Play

22. 04. 2024

Novogoričani in Novomeščanke slavili zmago na državnem prvenstvu gluhih trojic

V nedeljo, 21. aprila, je v ljubljanskem bowling centru Woop Areni potekalo državno prvenstvo gluhih trojic, ki ga je organizirala Športna zveza gluhih Slovenije. Tekmovanja se je udeležilo 8 moških in dve ženski trojici. Bowling steze so bile odlično pripravljene, kar je omogočilo izjemno napete in izenačene tekme, polne presenečenj. Na koncu so slavili Novogoričani in Novomeščanke, ki so se izkazali kot najboljši v svojih kategorijah.

V moški konkurenci je zmago slavila ekipa Društva gluhih in naglušnih Severne Primorske v sestavi so bili Tomi Strel, Aleš Škof in Simon Špan. Njihova izjemna predstava jih je popeljala do naslova državnih prvakov.

Pri ženskih trojicah so se z zlato medaljo okitile predstavnice Društva oseb z izgubo sluha Dolenjske in Bele Krajine in sicer Kati Nikić, Marijana Kastelec in Klarisa Bevc. S svojo odlično igro so dokazale svojo formo in osvojile najvišjo stopničko na državnem prvenstvu.

Čestitke vsem ekipam za izjemne dosežke in navijačem za podporo.

Rezultati:

Moški:

1. mesto: DGN Severne Primorske (Tomi Strel, Aleš Škof in Simon Špan), 3230 kegljev

2. mesto: DGN Podravja Maribor (Robert Debevec, Bedrija Črešnik in Agim Mersini), 2924 kegljev

3. mesto: Društvo oseb z izgubo sluha Dolenjske in Bele Krajine (Matej Križman, Šime Mrša in Miha Gotz), 2744 kegljev

Ženske:

1. mesto: DOZIS Dolenjske in Bele Krajine (Kati Nikić, Marijana Kastelec in Klarisa Bevc), 2438 kegljev

2. mesto: DGN severne Primorske (Sonja Trampuž, Teodora Strel in Sanja Debevec), 2315 kegljev