Spleta TV
na voljo v Google Play

23. 07. 2015

Tadej Enci v finalu na 200 metrov

Po torkovem sijajnem nastopu bronastega Tadeja na 400 metrov je sledil nastop v drugi njegovi disciplini na 200 metrov. Za to disciplino se je prijavilo 26 atletov, ki so najprej morali opraviti dopoldanske kvalifikacije za preboj v popoldanski polfinale. Iz štirih kvalifikacijskih skupin po prvi trije najboljši iz vsake skupine in štirje po času so se lahko uvrstili v popoldanske polfinalne boje.

Tadej je bil razvrščen v zadnjo, četrto kvalifikacijsko skupino. V cilj je pritekel kot drugi v skupini s časom 22.85 sekunde, kar je pomenil 6. kvalifikacijski čas in se uvrstil v popoldanski polfinalni boj. Za finale iz dveh polfinalnih skupin so se lahko uvrstili prvi trije iz vsake skupine in še dva po času.

Tadej je po kratkem počitku skupaj s trenerko Petro odšel na popoldansko ogrevanje pred polfinalno tekmo. Zadal si je cilj - uvrstitev v finale. Začel je v prvi polfinalni skupini na četrti progi, odtekel s vso močjo in v cilj pritekel kot tretji s časom 22.68 sekunde, skupno peti iz obeh polfinalnih skupin in se uvrstil v petkov finale. Tadej je izjavil, da bo finale odtekel na vse ali nič in dodal zadovoljstvo s svojim cilji, kar si je zadal.

Danes je prosti dan, kar bo pravšnji dan za počitek pred jutrišnjim, finalnim tekom na 200 metrov, kjer bo zadnjič tekel na tem prvenstvu.

Še enkrat čestitke Tadeju za velik uspeh in mu želimo veliko sreče v finalu.

Rezultati dveh polfinalnih skupin na 200 metrov: 1. polfinalna skupina 1.Ruddy, John (GBR) 22.20 sec Q 2.Ieromenko, Mykhailo (UKR) 22.61 sec Q 3.Enci, Tadej (SLO) 22.68 sec Q 4.Janda, Bartlomiej (POL) 22.70 sec q 5.Rumancev, Michael (GER) 23.00 sec 6.Cetinkaya, Sukru (TUR) 23.07 sec 7.Suzen, Yasin (TUR) 23.16 sec 8.Graham, Mitchell (GBR) 23.91 sec 2. polfinalna skupina 1.Nosenko, Mykola (UKR) 22.27 sec Q 2.Aksenov, Ilia (RUS) 22.34 sec Q 3.Kotowski, Grzegorz (POL) 22.71 sec Q 4.Oblomkov, Victor (RUS) 22.72 sec q 5.Pendrak, Maksym (UKR) 22.86 sec 6.Wierzbicki, Jacek (POL) 22.93 sec 7.Rahulia, Uladzislau (BLR) 23.08 sec 8.Soklakovs, Sergejs (LAT) 23.43 sec Q - kvalificiral q – po času Robert Žlajpah [gallery ids="29144,29145,29146,29147,29148,29149,29150,29151"]